Stylizacja brwi i rzęs

Celem zabiegu jest nadanie odpowiedniego kształtu brwiom, pasującego do typu urody i owalu twarzy klientki. Depilacja podkreśli naturalne rysy twarzy oraz kształt oczu.

Brwi i rzęsy to bardzo ważne elementy naszego wizerunku. Dobrze wyregulowane brwi i właściwe podkreślone rzęsy poprawiają wygląd całej twarzy, nie tylko „otwierają” oko, ale również sprawiają, że makijaż staje się bardziej widoczny Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków brwi i rzęs. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu. Efekt utrzymuje się około 2-4 tygodnie. Ogromną zaletą tego „makijażu” jest trwałość. Hennę wykonuje się szybko i bezboleśnie. Możemy zażywać kąpieli w basenie, korzystać z sauny, płakać (najlepiej ze szczęścia), pocić się i kolor z brwi oraz rzęs nie spłynie tak, jak stało by się to przypadku użycia kredki lub tuszu. Ponadto rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie. Henna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy „znikające” przy braku makijażu. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka wiosną oraz latem, kiedy nie chcemy stosować mocnego makijażu.

Jest metodą depilacji brwi i twarzy za pomocą bawełnianej nici, wywodzi się z Indii,  Chin i krajów arabskich. Efektem nitkowania jest ładnie ukształtowana linia brwi oraz gładka twarz.Do nitkowania używamy 100 procentowej bawełnianej nici, która odpowiednio spleciona, chwyta nawet bardzo cienkie i krótkie włoski usuwając je wraz z cebulkami. Wyrywając włoski wraz z cebulkami mamy pewność że odrosną dopiero za 3-4 tygodnie, a wykonując tą usługę regularnie włoski odrastają nawet wolniej. Nić chwyta włoski zarówno długie jak i krótkie.

Zalety nitkowania

Nitkowaniem nie podrażnimy skóry ani nie spowodujemy alergii, co jest ważne w przypadku skóry skłonnej do alergii. Może być również stosowana w przypadku skóry wrażliwej, naczynkowej i z problemami dermatologicznymi. Nitkowanie nie powoduje rozciągania i naciągania skóry, czyli nie przyczynia się do powstawania zmarszczek.

Nitkowanie – threading jest zabiegiem bardzo higienicznym, naturalnym i ekologicznym – kawałek nitki który był używany do depilacji po prostu wyrzucamy.

Nitkowanie – threading idealnie nadaje się do depilacji delikatnej skóry twarzy – można nią wydepilować wąsik, brodę, szyję, policzki, baczki, brwi i skronie.

Nitkowanie – threading jest dokładniejszy i szybszy od pęsety i mniej inwazyjny od wosku. Przy stylizacji brwi można śmiało zastosować i połączyć ze sobą wszystkie metody depilacji – nitkowanie, wosk lub pastę cukrową oraz pęsetę.

Przeciwskazania

Nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu nitkowania. Jest uważany za niezwykle bezpieczny i mało inwazyjny. Nawet dla posiadaczek naczynkowej i bardzo wrażliwej cery. Natomiast istnieją pewne zasady które należy stosować gdy wykonujemy nitkowanie. A mianowicie w okolicach miejsc bardzo wrażliwych (okolice oczu) prosimy klientkę aby przytrzymała dłonią skórę. Jest to związane z tym że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, cienka i wiotka (osoby starsze). Jeżeli nitka złapałaby skórę mogłoby dojść do jej uszkodzenia, czego byśmy nie chcieli. W miejscach bardzo precyzyjnych np. brwi – pętelkę z nitka bardzo precyzyjnie układamy w palcach, tak aby była możliwie jak najwęższa. Uda nam się wtedy ładnie ukształtować linię brwi.

Higiena

Skóra klientki jest oczyszczona przeznaczonymi do tego preparatami. Do zabiegu używamy jednorazowych pelerynek.

Chcesz zapomnieć o codziennym tuszowaniu rzęs?

Jeśli natura nie obdarzyła Cię jedwabistymi, długimi rzęsami, nic straconego. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 , jak sama nazwa wskazuje, polega na przyklejaniu do każdej pojedynczej,naturalnej,wcześniej odseparowanej rzęsy jej sztucznego odpowiednika.

Używa się w tym celu specjalnego kleju. Przedłużanie utrzymuje się do okołu 6 tyg.jest to czas obejmujący wypadnięcie ostatniej doklejonej rzęsy syntetycznej.
Dlatego uzupełnienie powinno być co ok 3 tygodnie.

Metoda 1:1 pozwala przedłużyć, zagęścić i pogrubić własne rzęsy. Doklejane są ,,włosek po włosku” do naszych naturalnych rzęs, tak by uzyskać całkowicie naturalny efekt.

Rzęsy przeciętnie są uzupełniane od 4 do 6 tygodni. Rzęsy można nosić przez długi czas bez konieczności robienia przerw i nie wpływają one na stan powiek i oczu. Zaletą tych rzęs jest brak konieczności używania tuszu, oraz to, że nasze oczy o każdej porze dnia i nocy wyglądają pięknie dzięki długim, gęstym i naturalnie podkręconym rzęsom.

Dla kogo?

Z tej metody skorzystać mogą wszystkie kobiety, które chciałyby czarować spojrzeniem spod naturalnych, gęstych i ciemnych rzęs, ale ich własne wymagają codziennego i żmudnego tuszowania. Przedłużanie rzęs zalecane jest również kobietom aktywnym fizycznie, które nie zawsze mogą nakładać makijaż (np. z powodu wielogodzinnych treningów), a które chcą wyglądać naturalnie i pięknie w każdej sytuacji. Na ten zabieg decydują się także często przyszłe panny młode, które marzą o uzyskaniu oszałamiającego wyglądu w dniu ślubu.

Przebieg zabiegu

Zabieg przedłużania rzęs rozpoczyna się od przygotowania ich do przyklejania sztucznych włosków. Oczy zostają dokładnie oczyszczone, odtłuszczone, a poszczególne włoski rozdzielone w celu zachowania maksymalnej dokładności w czasie przedłużania. Metoda 1:1 oznacza, że do każdego naturalnego włoska z użyciem specjalnej pęsety przyklejany jest sztuczny. Doklejanie wymaga nie lada precyzji oraz wprawy. Kosmetyczka dobiera syntetyczne włoski do naturalnych pod względem koloru, długości oraz grubości. Dzięki temu uzyskany efekt jest naturalny. Podczas zabiegu stosuje się wyłącznie przebadane dermatologicznie, łagodne kleje, które nie wywołują podrażnienia gałki ocznej. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

Po zabiegu

Nie wolno pocierać oczu w czasie mycia twarzy. Do demakijażu można stosować wyłącznie łagodne preparaty bez zawartości tłuszczu. Tłuszcz rozpuszcza klej. Warto też ostrożnie nakładać fluid oraz inne tłuste kosmetyki, np. kremy. Lepiej omijać okolice rzęs.

Pamiętajmy, że rzęsy naturalne wypadają po kilku tygodniach. Dlatego dla podtrzymania atrakcyjnego efektu niezbędne jest systematyczne uzupełnianie braków włosków. Pod żadnym pozorem nie wolno samodzielnie usuwać sztucznych włosków. Może zrobić to wyłącznie kosmetyczka, która dysponuje profesjonalnym preparatem do usuwania kleju.

Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs

  • zapalenie spojówek
  • alergie oczu
  • jaskra
  • zaćma
  • zespół suchego oka
  • całkowity brak rzęs naturalnych
  • nadpobudliwość