Medycyna Estetyczna : kwas i botox

Wypełniacze

Wypełniacze to produkty na bazie kwasu hialuronowego, które umożliwiają efekty jak po zabiegach chirurgicznych – bez tak inwazyjnych metod. Proponujemy zatem niezwykle skuteczne i bezpieczne zabiegi, które pozwolą przywrócić skórze młody wygląd i znacznie zredukować oznaki starzenia. Dotyczy to zarówno twarzy i szyi, jak i dłoni. Wszystko to za sprawą kwasu hialuronowego – naturalnej substancji, której ubywa nam z wiekiem, a której ubytek skutkuje mało pożądanymi zmianami w kształcie twarzy (brak jędrności skóry, opadanie powiek, zmiana konturu ust, które z wiekiem stają się mniej widoczne). Jak trafnie zauważyli producenci preparatów, kwas hialuronowy jest niczym rusztowanie podtrzymujące twarz: im go mniej, tym twarz traci swój kształt, objętość i elastyczność… Dlatego warto postawić na tę kompleksową terapię zachowania młodości

Zalety stosowania wypełniaczy

 • Poprawienie kształtu twarzy (bez efektu „maski”)
 • Ujędrnienie zwiotczałych miejsc na twarzy
 • Uelastyczniona skóra
 • Korekcja lub poprawa linii ust
 • Redukcja zmarszczek (czołowych, nosowych, podbródka, kącików ust, oczu)
 • Poprawa opadających powiek i stanu skóry pod powiekami
 • Wypełnienie ubytków w objętości skóry
 • Spłycenie bruzd wokół nosa i warg
 • Poprawa kształtu kości policzkowych
 • Natychmiastowe odmłodzenie dłoni i szyi
 • Wygładzenie linii i bruzd na dekolcie

Powyższe efekty można osiągnąć już po pierwszym zabiegu. Najczęściej wykonuje serię 3-4 zabiegów w celu osiągnięcia najlepszego rezultatu. Później – zależnie od indywidualnych potrzeb i cech skóry pacjenta. Każde następne wypełnienie polepsza wyniki poprzednich zabiegów.

Co ważne: wypełniacze można stosować u alergików i wszystkich osób, które mają przeciwskazania do innych form liftingujących, ponieważ jest to produkt w pełni naturalny, dodatkowo nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego (weganie nie mają więc przeciwskazań). Preparaty na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, które wykorzystujemy w naszym salonie kosmetycznym, nie mają skutków ubocznych, ponadto zawierają jedynie produkty całkowicie wchłaniane przez skórę.

Po przeprowadzonym przez nas zabiegu występują zazwyczaj zaczerwienienia, obrzęki, zasinienia, które znikają w ciągu 12 godzin – to zwykły objaw po właściwie wykonanym zabiegu. Można je tez kryć pod makijażem.

Wypełnienia nie wymagają okresu gojenia. Są też znacznie tańszą metodą przywracania młodego wyglądu w porównaniu do podobnych zabiegów medycyny estetycznej.

Jedynymi przeciwwskazaniami do stosowania wypełniaczy są:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • bliznowiec,
 • aktywne zapalenie skóry,
 • ciąża i okres laktacji,
 • alergia na kwas hialuronowy.

Botox

Starzeniu się skóry mówimy STOP
Śmiech to zdrowie, ale i… zmarszczki. Zamiast jednak tracić uśmiech z twarzy w obawie przed zmarszczkami, my polecamy… zaradzić owym skutkom śmiechu i upływu lat: proponujemy bezpieczny, nieinwazyjny i skuteczny zabieg z użyciem botoksu, czyli toksyny botulinowej typu A.

Zabieg
Zabieg polega na wstrzykiwaniu botoksu w obszar mięśni. W ten sposób wpływa rozluźniająco na mięśnie, przez co nie kurczą się i nie tworzą linii na zewnątrz – linii, które znamy jako zmarszczki. Profesjonalnie wykonany zabieg doskonale likwiduje i wygładza zmarszczki, pozostając bez wpływu na pozostałe obszary skóry.

Do zabiegów medycyny estetycznej w naszym gabinecie wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości preparat, dostępny jedynie na receptę. Stosują go jedynie wykwalifikowani specjaliści, tacy jak my.

Dlatego możemy zapewnić, że zabiegi z użyciem toksyny botulinowej typu A są w pełni bezpieczne w naszym gabinecie, a pacjenci będą wyglądać naturalnie. Zabieg trwa kilkanaście minut i polega na obstrzykiwaniu miejscowo ustalonych obszarów skóry. Miejsce iniekcji smarujemy żelem chłodzącym w celu złagodzenia nieprzyjemności styczności igły ze skórą.

Preparaty z botoksem mogą być stosowane nawet w młodszym wieku w celu zapobiegania powstawania zmarszczek i bruzd skórnych. Dzięki temu zabiegi te można włączyć do stałej pielęgnacji urody i zabiegów przeciwko starzeniu się skóry. Polecamy zwłaszcza stosowanie botoksu wraz z zabiegami mikrodermabrazji, peelingów i zabiegów z laserem, zwłaszcza osobom po 30. roku życia i z widocznymi zmarszczkami.

Toksyna botulinowa typu A stosowana jest również w celach leczniczych – leczeniu nadpotliwości i bruksizmu (szczękościsku i zgrzytania zębami).

Po zabiegu
Efekty zabiegu są widoczne już po ok. trzech dobach, natomiast pełny rezultat pacjenci obserwują do dwóch tygodni po zabiegu. Zabieg zaleca się powtórzyć co 4-6 miesięcy – każdy kolejny uskutecznia terapię i relaksuje skórę. Po zabiegu miejscowo i tymczasowo wystąpić mogą zaczerwienienia, zasinienie, ból miejsc otrzykiwanych, opuchnięcie, mrowienie czy ból głowy.
Zalety stosowania botoksu

 • Rozluźnienie mięśni skutkujące ich wolniejszym kurczeniem się, co w rezultacie daje mniej zmarszczek.
 • Zmniejszenie fałdowania się skóry – mniej widoczne zmarszczki.
 • Spłycenie lub całkowite usunięcie zmarszczek wokół oczu, ust, czoła, podbródka, na czubku nosa.
 • W połączeniu z kwasem hialuronowym wygładza i ujędrnia skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • Ponadto: leczenie bruksizmu, leczenie nadpotliwości, redukcja „gummy smile” (nadmiernego odsłaniania dziąseł przy uśmiechu), podniesienie powiek, wyregulowanie linii ust.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z botoksem
Zabieg z botuliną nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Konieczne może być jedynie zaprzestanie przyjmowania niektórych leków. Nasz specjalista wszystko Państwu wyjaśni.

Również o wszystkich przeciwwskazaniach szczegółowo opowie nasz specjalista w trakcie wywiadu. Zasadniczo nie stosujemy botoksu u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, u osób z infekcją skórną lub uczuleniem na składnik preparatu. Zabieg wyklucza tez stosowanie niektórych leków (ocenia to lekarz) oraz zaburzenia przewodnictwa mięśniowo-nerwowego.

Po zabiegu unikajmy:

 • spożywania alkoholu w pierwszy dzień po zabiegu,
 • wysiłku fizycznego (przez pierwszych pięć godzin po zabiegu),
 • zdecydowanych ruchów głowy (przez pierwszych pięć godzin po zabiegu),
 • nadmiernego ruchu – starajmy się go ograniczyć i jak najwięcej wypoczywać, nie nadwerężając miejsc iniekcji.

Postaw na bardziej atrakcyjny wygląd. Szybko i bezpiecznie wygładź zmarszczki, pozbądź się nieestetycznych bruzd na twarzy. Botox blokuje tworzenie się nowych zmarszczek – młodość będzie z Tobą na długo!